Adam Brzeziński | Co do zasady

Przejdź do treści
Zamów newsletter
Formularz zapisu na newsletter Co do zasady

Adam Brzeziński

Green loans, czyli ekologiczne finansowanie
Ochrona środowiska to dziś istotne zagadnienie. Wiele organizacji i przedsiębiorstw stara się uwzględniać w swoich działaniach wymagania z nią związane. Również banki próbują nadążyć za obecnymi trendami, wprowadzając do swojej oferty produktowej tzw. eko-kredyty czy też zielone kredyty.
Green loans, czyli ekologiczne finansowanie
Wady i zalety outsourcingu
Outsourcing wciąż jest interesującym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Aby jednak był źródłem korzyści, a nie problemów prawnych, należy przemyśleć liczne kwestie – od zasad odpowiedzialności stron po sprawy związane z pomocą publiczną i ochroną danych osobowych.
Wady i zalety outsourcingu
Problem Rudolfa
Nieoczekiwany awans nie zawsze jest najlepszym prezentem pod choinkę. Może się bowiem okazać, że niesie on ze sobą wiele obowiązków, za to niewiele korzyści.
Problem Rudolfa
Zakaz konkurencji w praktyce
Lepiej jest, jeśli zakres zakazu konkurencji jest dostosowany do stanowiska pracy.
Zakaz konkurencji w praktyce
Automatyczne przekształcenie umowy na okres próbny w umowę na czas nieokreślony
Chcąc ograniczyć biurokrację, pracodawcy coraz częściej zawierają w umowie o pracę na okres próbny postanowienie, że umowa ta po upływie okresu próbnego automatycznie przekształci się w umowę na czas nieokreślony. Czy jest to dozwolona praktyka?
Automatyczne przekształcenie umowy na okres próbny w umowę na czas nieokreślony
W jakich okolicznościach pracownika przestaje obowiązywać zakaz konkurencji?
Spóźniając się z wypłatą odszkodowania za przestrzeganie zakazu konkurencji, pracodawca musi liczyć się z tym, że jego były pracownik przestanie być zobowiązany do powstrzymywania się od działań konkurencyjnych.
W jakich okolicznościach pracownika przestaje obowiązywać zakaz konkurencji?